Osiodłać marzenia

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży z terenu powiatu strzyżowskiego i łańcuckiego. Jego głównym celem jest tworzenie warunków do rozwoju zainteresowań jazdą konną i szeroko pojętą edukacją w zakresie jeździectwa i sportów konnych, poprzez organizację bezpłatnych zajęć sportowych oraz warsztatów rozwojowych informacyjno-edukacyjnych.

Projekt będzie realizowany w okresie od czerwca do października 2013 r.

Zajęcia odbywać się będą:

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10 – 17 lat na:

  • zajęcia z jazdy konnej połączonej z gimnastyką na koniu; ćwiczenia poprawiające postawę, ćwiczenia relaksacyjne. Nauka i doskonalenie jazdy konnej, wyrabianie właściwej postawy jeździeckiej, koordynacji, równowagi;
  • hipologiczne warsztaty teoretyczne; prezentacja multimedialna, podstawowe informacje o koniach; podczas zajęć teoretycznych uczestnicy zdobędą podstawowe informacje o koniach i ich nawykach; dowiedzą się o bezpieczeństwie, jak zachować się przy koniach i jak zacząć jeździć konno oraz poznają rodzaje dyscyplin jeździeckich. Dowiedzą się podstawowych informacji m.in. o budowie, żywieniu, opiece, mowie ciała, zwyczajach, zasadach bezpieczeństwa.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!